Kolagen Naturalny - jedyny na świecie polski eliksir młodości

   
Kolagen Naturalny:piękna skóra bez zmarszczki
   
 • Strona główna
 • Kolagen
 • Certyfikaty
 • Cennik
 • Dystrybucja
 • Zamów Kolagen
 • Kontakt


 •  

 • Proponujemy Państwu Kolagen Naturalny Unikalna Formuła Q 5-26 w trzech stopniach finalnego oczyszczenia :
 •  
   

 • Platinum - Zalecany przede wszystkim do kosmetyki twarzy i dekoltu.
 • Silver - Zalecany do zabiegów na całym ciele.
 • Graphite - Używany chętnie w gabinetach fryzjerskich i studiach paznokcia jako bardziej ekonomiczny.
 •  

  Kolagen Naturalny Platinium

   

 • Preparat we wszystkich stopniach finalnego oczyszczenia zachowuje te same właściwości i tę samą budowę łańcuchów aminokwasowych o nienaruszonej strukturze włókien kolagenowych

 •  
   

 • Kolagen rybi

 • uzyskał entuzjastyczne oceny specjalistów medycyny przede wszystkim - choć nie tylko - za przełomową w kosmetyce zdolność powodowania przyrostu tkanki skórnej w miejscu jej pomarszczenia.


   
   

 • Reklama kremów do twarzy jest w 75% psychotechniką opartą na kłamstwach, i to kłamstwach bezczelnych. W 20% pobożnymi życzeniami,oczywistą przesadą ,lub swobodnym manipulowaniem faktami. Dopiero pozostałe 5% - nie więcej - jest prawdą przy czym jeszcze prawda ta nie zawsze i nie dla każdego nabywającego kremy pod wpływem reklamy ma pełną wartość.
 • więcej >>
   
   

 • Postępujący z wiekiem deficyt kolagenu jest przyczyną m.in. marszczenia się skóry. Próby stosowania w kosmetyce i implantologii kolagenu początkowo syntetycznego, a później bydlęcego, przyniosły sukces połowiczny dlatego, że nie pozyskano kolagenu biologicznie aktywnego, o łańcuchach aminokwasowych takich samych jak u człowieka.

 •  
   

 • Kolagen, budził wiele emocji już na etapie badań klinicznych, atestacji, dopracowywania formuły i przygotowań do sprzedaży. Potrzeba było kilku lat pracy wielu osób i pokonania licznych barier, aby epokowy wynalazek polskiej nauki - kolagen biologicznie aktywny - przybrał postać gotowego produktu, na który czekał rynek kosmetyki od dawna.

 •  
   

 • Zagraniczne kremy do twarzy wchodzące na rynek światowej kosmetyki zawierają w sobie tylko 5-9 % Naszego Kolagenu.

 •  

  PARABEN FREE - KOLAGEN NATURALNY
  bez konserwacji parabenowej

  Kolagen Naturalny - unikalna formuła Q 5-26 to żywe biologicznie aktywne białko dążące do zespolenia się z włóknami białek ludzkich.To szansa na spełnienie się jednego z najstarszych marzeń ludzkości - zatrzymania młodości.
  BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA DYSTRYBUTORÓW I UŻYTKOWNIKÓW KOLAGENU NATURALNEGO !!!


  Od końca września 2007roku COLWAY wprowadza do oferty handlowej hydrat kolagenu rybiego o nazwie handlowej Kolagen Naturalny Q 5-26 ze zmienionym istotnie składem INCI.

  Sukcesywnie w miarę wyczerpywania zapasów magazynowych produktu wytwarzanego dla Nas dotychczas, Dystrybutorzy otrzymają żel o składzie:

  - aqua
  - collagen
  - caprylyl glycol
  - elastin
  - lactic acid

  Jest to na pozór zmiana niewielka, jednak w rzeczywistości rodzaj rewolucji biotechnologicznej, która w niedalekiej przyszłości będzie miała znaczenie istotne.

  Kolagen rybi (wraz z niewielką ilością elastyny) przechodząc w procesie ekstrakcji i hydratacji do roztworu wodnego jest białkiem całkowicie bezbronnym wobec enzymów, grzybów i bakterii, które mogą zapoczątkować jego rozkład, jak i wobec temperatury despiralizującej jego konformację helikalną.

  Zawartość w masie żelowej kwasu mlekowego (lactic acid) pozwala na zatrzymanie procesów rozkładu zaledwie na 3 - tygodnie. Chcąc uczynić finalny produkt w pełni wartościowym przez 12 - 18 miesięcy, należy posłużyć się dodatkowym stabilizatorem.

  Jeszcze rok temu uważano, że funkcję tą spełnić może jedynie silny konserwant chemiczny.

  Kolagen Aktiv - prof. Przybylskiego konserwowany jest Nipaginą

  Collagen Beauty - Euxylem (oba parabeny)

  Kolagen Naturalny - jedyny hydrat kolagenu trzeciorzędowego, stabilizowany bez udziału parabenów

  Inventia stosowała, jak wiemy, dotąd także kompleks parabenowy, jakkolwiek starała się jak mogła, np. korzystając z propylparabenu wytwarzanego w otulinie naturalnych kwasów owocowych.

  Produkt mający w nazwie dumne słowo "Naturalny" żądał jednak więcej. Prosiło się wręcz, by nie był konserwowany z pomocą parabenów, a najlepiej w ogóle nie zawierał konserwanta!

  Należy tu powiedzieć słowo o parabenach. Do niedawna uważane były za absolutnie bezpieczne (i większość badaczy sądzi tak nadal). Największą zaletą parabenów jest to, że już minimalny ich dodatek (np. w kolagenie < 0,6%) załatwia definitywnie problem rozwoju grzybów, pleśni i drożdży.

  W 2002 roku jednak grupa uczonych amerykańskich - "ekologów biznesu kosmetycznego"- opierając się na odkryciu, że w tkance rakowej znaleziono produkty rozpadu parabenów, postawiła hipotezę, że mogą one być kancerogenne - jak dotąd nie popartą dowodem naukowym.

  Kolagen jest głównym składnikiem włóknistym skóry, ścięgien, chrząstek, zębów i naczyń. Kolagen występuje w całym ciele człowieka służąc jako substancja spajająca komórki.

  Domniemanie to otworzyło wszak pole dla walki konkurencyjnej koncernów biotechnologicznych. W USA, Japonii i Francji rozpoczęła się kampania antyparabenowa. Kto ma rację? Trudno powiedzieć.

  Co lepsze?

  Konserwanty w wędlinach, czy ryzyko salmonelli?

  Skażenie całych obszarów opryskami DDT niszczącymi komary,czy miliony zgonów na malarię?

  Produkty jełczejące, pleśniejące po tygodniu,czy nasycone chemią?

  Skuteczna ochrona substancji minimalną, np. 0,5% - ową domieszką "chemii", czy poszukiwanie stabilizatorów "ekologicznych", których jednak dodawać trzeba zazwyczaj więcej i np. w produktach spożywczych, zwyczajnie psują ich smak?

  Oto dylematy, które dzielą po równo specjalistów i konsumentów.

  Intuicja podpowiada nam, że przynajmniej w kosmetologii zwycięży lobby "ekologiczne". Takie są bowiem obecnie światowe trendy. Szalę decyzji o zintensyfikowaniu prac nad poszukiwaniem substancji, która skutecznie zastąpiłaby w Kolagenie Naturalnym konserwant chemiczny, przeważyła w naszym przypadku decyzja jury konkursu w Paryżu, które "wycięło" nasz produkt z finału, właśnie za propylparaben w składzie INCI.

  Po przetestowaniu kilkunastu konserwantów nieparabenowych, ale jednak ciągle konserwantów rodem z fabryki chemii nieorganicznej, zespół naszych biotechnologów wrócił do źródeł.

  Do pierwszych metod pozyskiwania w Polsce kolagenu z rybich skór, a konkretnie do metody opisanej przez inż. Mieczysława Skrodzkiego (patent nr 144584 możliwy do obejrzenia na www.uprp.pl) już w 1986r. czyli wtedy gdy np. prof. Przybylski nie wiedział jeszcze, że kiedykolwiek problematyką kolagenu się zajmie.

  Połaczenie tej metody z opracowaną przez Inventię w roku 2003 pokazało możliwości nie konserwowania hydratu kolagenowego w ogóle! Należało tylko znaleźć substancję zdolną już w procesie hydratacji przełamywać membrany bakterii, czyli nie dopuszczać w ogóle do ich rozwoju.

  Przyszedł nam do głowy prosty pomysł - zwrócić się o pomoc w tej sprawie do koncernu amerykańskiego, który dzierży obecnie sztandar walki z parabenami w kosmetologii - grupy Chemical Safe Skincare Co. W odpowiedzi otrzymaliśmy spis ofertowy preparatów naturalnych lub identycznych z naturalnymi oraz ich próbki. Do osiągnięcia sukcesu wystarczyło kilka miesięcy testów.

  Dla osoby będącej końcowym odbiorcą produktu są to zapewne sprawy mało istotne, nie budzące emocji, jednakże dla zespołu kobiet - biochemiczek, który dla miliona innych kobiet - użytkowniczek stworzył ongiś Kolagen Naturalny, był to dzień wielki. Wieńczący następny etap.

  Caprylyl glycol w składzie udoskonalonego Kolagenu Naturalnego uwalnia biochemików od hamletycznych pytań: konserwować małymi dawkami parabenów, czy większymi innej chemii?

  Dodany do kolagenu w jedynym, ulotnym i znanym tylko polskim technologom momencie przejścia trójspiralnego białka do roztworu wodnego - pozwala nie konserwować go w ogóle!

  Czy nie o to nam chodziło?

  KOLAGEN NATURALNY. Naturalny oznacza również - bez konserwantów!

  Jak się mają do tego ogromnego kroku biotechnologicznego napastliwe bzdury wypisywane w artykułach sponsorowanych do gazet przez naszą konkurencję, która pozostała następne okrążenie z tyłu, z metodą wytwórczą sprzed 15 lat, opartą oczywiście o konserwację chemiczną?

  Caprylyl glycol to krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy związany cząsteczką najprostszego alkoholu dwuwodorowego. Czyli chemia organiczna. Nie ma tu śladu żadnego pierwiastka innego, niż znajdziemy w łańcuchach węglowodorowych peptydów kolagenu.

  Caprylyl glycol nie jest konserwantem. W przemyśle kosmetycznym kwalifikuje się go, jako CO-emulgator i jednocześnie humektant (substancja nawilżająca). Okazał się jednak na tyle silny bakteriostatycznie, że pozwolił wyeliminować już na etapie hydratacji potrzebę dodania chemii bakteriobójczej w etapie finalnym. Duże znaczenie ma tu fakt, że produkt nasz dzięki stosowaniu dozowników, nie ma praktycznie nigdy kontaktu ze źródełem bakterii i grzybów - paluszkiem użytkownika.

  Jako komponent kosmetyków wytwarzanych z udziałem protein uchodzi obecnie za produkt "z najwyższej półki".

  Amerykanie reklamują go jako sensacyjny natłuszczasz wtórny i regulator nawilżenia skóry.

  Caprylyl glycol okazał się natomiast na tyle słabą substancją przeciwgrzybiczną, że wymagał dodania go do hydratu w ilości ponad trzykrotnie większej niż poprzednio dodawano konserwantów. Zaowocowało to ubocznym, ale jakże cennym odkryciem!

  Nasz "nowy i ekologiczny" stabilizator posiada w naturze również postać żelową, ale w odróżnieniu od kolagenu rybiego, trzeba go podgrzać aż do 90o C, by się uwodnił. Ponieważ doskonale łączy się z hydratem białkowym, powstaje po dodaniu go w ilości ok. 2% emulgat o masie krytycznej temperatury denaturacji niemal 2o C wyższej niż dotychczas wytwarzany żel kolagenowy - konserwowany parabenami.

  W ten sposób naszym biotechnologom udały się dwie rzeczy na raz:

  stworzyli kolagen bez konserwantów
  stworzyli kolagen jeszcze bardziej odporny termicznie

  Następnego lata Dystrybutorzy i użytkownicy skonstatują to na pewno z dużą satysfakcją.

  Zarząd Colway postanowił bronić jednak dotychczasowej nazwy formuły Q 5 - 26, aby jak najpóźniej dostarczyć naszej "produkcji" pretekstu do podniesienia cen.

  O udoskonalonym produkcie powiedzieć można jeszcze, że dzięki obecności krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które mają cechę nośnika peptydów i aminokwasów, czas jego wchłaniania przez epidermę skrócił się o ok. 8%. Obecna generacja żelu jest bardziej "puszysta" i tworzy jeszcze szczelniejszy "film" w naskórku, który zapobiega ucieczce z niego wody.

  Cieszymy się z faktu zdynsansowania po raz kolejny konkurencji i z faktu, że ta formuła kolagenu ułatwi nam podbój krajów gorących i najbardziej wymagających rynków konsumenckich.

  Jako pierwsza piloty produktu PARABEN FREE otrzymała, jak zawsze wyrywająca się do testowania nowości - organizacja ukraińska.

  Na przełomie września i października 2007 - ciągle najsilniejsza liczebnością i obrotami: polska Sieć Colway.

  Najpóźniej zaś od początku listopada, Kolagen Naturalny PARABEN FREE otrzymywać będą już wszyscy Menedżerowie operujący zagranicą i wszystkie Przedstawicielstwa.

  Pierwszy sukces rynkowy (500 000 opakowań w trzy lata) w sprzedaży polskiego hydratu kolagenowego odnotowała Sieć COLWAY.

  Jeden z konkurencyjnych ośrodków wytwórczych nie może się z tym pogodzić. Pojawiają się w mediach napastliwe publikacje sugerujące, że "jedyny słuszny" kolagen to ten firmowany przez prof. Przybylskiego, a inne (np. Kolagen Naturalny) są "podróbkami" tamtego.

  Jaka jest prawda?

  Profesorowi Józefowi Przybylskiemu nikt nie odmawia zasług, przede wszystkim w udoskonaleniu filtracji hydratu kolagenowego.

  Bez wątpienia też wytwarza on świetny żel kolagenowy, ale nie lepszy od Kolagenu Naturalnego. Nie lepszy gdyż wymagający przechowywania w lodówce mimo 1%- ego dodatku propylparabenu lub nipaginy.

  Głupstwa wypisują marketingowcy firmy BOSS, jakobyśmy wyrabiali "rzekomo kolagen Przybylskiego". Nigdy nikt tak nie twierdził. Owszem kurtuazyjnie wychwalaliśmy w przeszłości profesora, czego będziemy musieli wobec takiej niewdzięczności jego handlowców po prostu zaniechać, na rzecz prawdy.

  Kolagen Naturalny nie ma NIC wspólnego z "kolagenem Przybylskiego"

  Wytwarzany jest według autorskiej receptury będącej rozwinięciem metody opatentowanej (nr prawa wyłącznego 144584 i 167114) już w 1986 roku przez inż.Mieczysława Skrodzkiego, gdy prof. Przybylski nie wiedział jeszcze co to jest rybi kolagen.

  Kto ma najmniejsze wątpliwości powinien odwiedzić www.uprp.pl
  Tamże, w Bazach Danych UPRP posługując się "wyszukiwaniem prostym" i nazwiskami "skrodzki" oraz "przybylski", lub "wyszukiwaniem według kryteriów" i numerami patentów.

  Każdy, kogo interesuje spór o wynalezienie polskiej metody hydratacji kolagenu, dowie się, że patent prof. Przybylskiego przyznano 19 lat później.

  Po co byłoby zresztą kogokolwiek podrabiać, skoro dysponujemy Kolagenem Naturalnym, który w końcu 2007 roku "wytrzymywał" juz nawet 28°C i był PARABEN FREE!?

  Colway informuje naszych Klientów i Kontrahentów, że nie zniży się do poziomu publikacji konkurencji. Jest to jedyna nasza replika.

  Ostatnio w wielu artykułach sponsorowanych polskich gazet oraz reklamach pojawiły się informacje o następującej treści :

  • Nowa generacja kolagenu
  • Najnowsza, tegoroczna zdobycz nauki
  • Nowa formuła otrzymywania kolagenu biologicznie aktywnego
  • Najbardziej skoncentrowany kolagen z dotychczas otrzymanych 95%-98% czystego białka

  Są to oczywiście bzdury i zwykły bełkot marketingowy.

  Zawartości "kolagenu w kolagenie" nie mierzy się w procentach. Jest to równie głupie, jak podawanie wartości benzyny w % ! Wartość benzyny określa sie w oktanach , wartość ekstraktu kolagenowego w ilości jednostek (lub mikrogramów) hydroksyproliny na mm sześcienny. W procentach można podawać ilość kolagenu w roztworze wodnym lub w masie suchej. Kolagen Naturalny zawiera kolagen w którym zawartość hydroksyproliny to 1850 jednostek.

  Zawsze bedzie to w przypadku polskiego, rybiego kolagenu
  96-98 %, obojetnie kto go robił.

  Wiadomym jest już, że o sukcesie eksportowym polskiego, rybiego kolagenu zadecyduje jego odporność na temperaturę. Produkty w formule 5-20°C ( Kolagen Przybylskiego ) - żądające przechowywania ich w lodówce - nie mają szans u wymagającej klienteli najlepszych światowych rynków a już napewno nie można o nich powiedzieć, że jest to nowa generacja kolagenu i najnowsza, tegoroczna zdobycz nauki.

  TO JEST PO PROSTU KŁAMSTWO !!!

     ^ do góry


  | kolagen | skóra | zmarszczki | certyfikaty | cennik | dystrybucja | polska |


   

 • Do rąk Państwa trafia produkt unikalny, o kilkakrotnie większej ilości kolagenu niż zawierają go najdroższe kosmetyki na świecie. Polski Kolagen Naturalny zawiera aż 98% kolagenu
  (w roztworze wodnym lub w masie suchej) oraz elastynę. Natomiast podobne produkty kolagenowe zawierają tylko 5-9% kolagenu.

 •  
   

 • Kolagen Naturalny poddano wnikliwym, wielomiesięcznym testom klinicznym w kilku krajach jednocześnie.
 • Nie uczula
 • Nie podrażnia
 • Nie uzależnia skóry
 • Nie powoduje żadnych działań ubocznych.

 •  
    Zamów Kolagen Naturalny
   
   
 • Zamów Kolagen

 •  
   

 • W ogromnym zalewie reklamy różnych cudownych eliksirów, szczególnie agresywnej w kosmetyce i medycynie, nie jest łatwo uwierzyć, że to właśnie rybi kolagen zatrzyma proces starzenia się naszej skóry,a jeszcze trudniej, że wynaleziono go w Polsce. Tak jednak się stało, zaś przekonacie się Państwo o tym już niebawem, najdosłowniej na własnej skórze !

 •  
   

 • Kolagen pozyskiwany jest z najszlachetniejszych gatunków ryb,odławianych z naturalnych zbiorników i filtrowany fibroinami osnowy jedwabnika morwowego. Preparat całkowicie naturalny
 • bez dodatku barwników
 • bez zapachu.

 •  
   

 • Produkt wytwarzany jest w warunkach laboratoryjnych i dostępny w sterylnych szklanych opakowaniach o pojemności :
 • 30ml
 • 50ml
 • 100ml
 • 200ml

 • Dla Naszego Dystrybutora nawet o 42% taniej.


   
   

 • Żel Transdermalny jest produktem o tak wielkim potencjale , że wybór koncepcji jego dystrybucji nie był decyzją łatwą. Jest to produkt idealny do dystrybucji w marketingu bezpośrednim. Tak orzekli fachowcy i tego dowiódł niebywały sukces sieci COLWAY już po czterech miesiącach jej działania.

 •  
   

 • Zostań Dystrybutorem Kolagenu Naturalnego >>>>>>>>>>>>>>>

 •  
  Kolagen Naturalny - jedyny na świecie polski eliksir młodości © 2005